• Ilie Stan, debut cu victorie
  • Piovaccari, pe placul stelistilor
  • Negoita trece la critici

Șunda vrea intariri

ACS Poli a castigat cu 1-0 meciul cu Otelul, dupa un gol marcat in minutul 90+2. Aurel Sunda nu a fost pana acum la fel de vocal in legatura cu necesitatea de a imbunatati lotul, insa a recunoscut in aceasta seara ca echipa timisoreana va trebui intarita in iarna. Dupa partida de la Galati, el a spus clar ca din iarna asteapta alti jucatori in lotul echipei pentru ca aceasta sa-si poata indeplini obiectivul.

Grigoras ramane, jucatorii pleaca

Ultimele rezultate ale CFR-ului i-au consolidat scaunul lui Petre Grigoras in Gruia, iar salariul sau, de doar 7.000 de euro lunar, il face pe tehnician sa fie sigur de postul lui si pentru retur. Paszkany se gandeste sa remanieze serios lotul, in iarna urmand sa plece fotbalistii cu salarii mari si veteranii. Cadu si Maftei sunt in capul listei negre, dar urmeaza si alte nume cunoscute din Gruia.

Amical cu Hellas

Petrolul va juca, joi, un amical in Italia, cu echipa de Serie A Hellas Verona, meci in care antrenorul Cosmin Contra spera sa-i poata avea din nou pe teren pe Enza Yamissi si Younes Hamza, amandoi accidentati in ultimele doua luni. Dupa acest amical, tehnicianul le va acorda cateva zile libere elevilor sai, pentru ca acestia sa se poata reface pentru meciurile ce urmeaza sa vina.

Ilie Stan, debut cu victorie

Ilie Stan a inregistrat o victorie la debutul pe banca lui FC Brasov, chiar in fata rivalei locale, Corona (2-1). „Le-am spus elevilor mei la pauza ca 2-0 este cel mai periculos scor. Au intrat relaxati pe teren in a doua repriza. Sunt probleme financiare, dar sper ca prin jocul nostru, sa aducem si puncte si bani. I-am spus domnului Zotta ca sper sa fiu ultimul antrenor din acest sezon la Brasov”, a spus Ilie Stan.

Piovaccari, pe placul stelistilor

Au trecut 4 luni de la transferul lui Piovaccari la Steaua si, cu 10 goluri marcate in cele 19 partide in care a evoluat pentru ros-albastri, italianul a intrat deja in inimile celor mai multi stelisti. „Il Pifferaio” e in acest moment cel mai bun marcator al echipei, dar totusi, uitandu-ne pe cifrele inregistrate anul trecut si de Raul Rusescu, ultimul inca nu a fost depasit la eficacitate.

Negoita trece la critici

CFR a invins cu 1-0 cu un om in minus si i-a alungat pe „caini” pana pe pozitia a saptea a clasamentului. Dar si in gura lui Ionut Negoita. La o zi dupa meci, patronul lui Dinamo a dat de pamant cu elevii lui Stoican pe care i-a numit indolenti si superficiali. Seful ros-albilor a pus tunurile in special pe „veteranii” lotului, care au jucat si prost la Cluj, dar care l-au nemultumit pe Negoita si cu alte aspecte.

Etichete: , , , , , , , , , , ,