Lui Rat nu-i vine sa creada

Articol publicat in sectiunea Stranieri pe data 18 noiembrie 2013

Fotbalistul echipei West Ham United, Razvan Rat, a declarat ca este incredibil cum el si colegii sai au pierdut meciul de sambata cu Norwich City, scor 1-3, dupa ce in prima repriza au controlat jocul, informeaza site-ul oficial al clubului englez.

„Este greu sa ne gandim acum cum am pierdut meciul dupa prima repriza, in care am jucat foarte bine, am avut multe ocazii si am controlat jocul. Este incredibil cum am pierdut. Ar fi trebuit sa se termine totul pana la pauza. Daca am fi inscris golul doi si poate si pe al treilea, ar fi fost dificil pentru Norwich, insa cred ca asta este problema noastra: ne-am creat multe ocazii, dar am avut probleme la finalizare. Trebuie sa imbunatatim acest aspect. Avem o echipa buna si am aratat asta in prima repriza de sambata, la Swansea, la Tottenham. Daca analizezi toate prestatiile noastre si toate punctele pierdute, este realmente incredibil”, a spus Rat.

Formatia West Ham, la care evolueaza Razvan Rat, a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Norwich City, in etapa a XI-a a campionatului Angliei. Golurile au fost marcate de Hooper ’54 (penalty), Snodgrass ’72 si Fer ‘Fer 90+3 pentru Norwich, respectiv Morrison ’32 pentru West Ham.

Razvan Rat a fost integralist la echipa oaspete.