Neaga, un alt stelist care marcheaza

Articol publicat in sectiunea Stranieri pe data 14 decembrie 2009

Atacantul român Adrian Neaga a reuşit o „dublă” în meciul pe care FC Neftchi l-a câştigat în deplasare, cu Turan Tovuz, scor 3-2, în etapa a 13-a din prima ligă azeră, informează site-ul Soccerway.

Fostul fotbalist al Stelei şi al lui FC Argeş a fost integralist la oaspeţi şi a punctat prima dată în minutul 56 al întâlnirii, la scorul de 2-0 pentru gazde, iar apoi a marcat golul victoriei cu patru minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc.

În urma acestor două reuşite, Neaga a ajuns la cota de cinci goluri marcate în actuala stagiune şi ocupă locul secund în topul celor mai buni marcatori din Azerbaidjan.

Graţie succesului de pe terenul lui Turan Tovuz, Neftchi, la care şi celălalt jucător român din lot, Marian Aliuţă, a evoluat titular timp de 69 de minute, a urcat, provizoriu, pe locul al patrulea în clasament.