• Radoi ramane
  • Herea, gol si eliminare
  • A marcat Scarlatache

Stancu, marcator din nou

Titular in meciul cu Kardemir Karabuk, scor 1-2, Bogdan Stancu a reusit sa inscrie singurul gol al gazdelor, cand scorul era 0-2. A fost golul cu numarul 9 al lui Stancu pentru Genclerbirligi in acest sezon. Sezonul bun al romanului i-ar putea aduce un transfer la o echipa de top, presa din Turcia vorbind de interesul lui Besiktas.

Andone sta in Asia

Plecat din Romania dupa o experienta la CFR Cluj, antrenorul Ioan Andone isi continua pelerinajul prin tarile asiatice. Dupa perioada din Kazahstan, de la FC Astana, tehnicianul a ajuns in Arabia Saudita, la Al Ettifaq. Andone a semnat un contract valabil pe 2 ani cu formatia clasata in prezent pe locul al 10-lea in prima liga saudita.

Rusescu, integralist

Echipa Sporting Braga, cu Raul Rusescu integralist, a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formatia Gil Vicente, intr-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului portughez, informeaza AFP. Golurile invingatorilor au fost marcate de Rafa Silva ‘8, ’14 si Pardo ’63, ’83, in timp ce pentru oaspeti a inscris Diogo Viana ’62.

Radoi ramane

Conducerea lui Al Ain a discutat la inceputul acestui an despre despartirea de Mirel Radoi, unul dintre cei mai bine platiti jucatori din lot. In locul lui Radoi, Al Ain se intelesese cu Bakary Sare, o solutie mai putin costisitoare. Site-ul super.ae sustine ca antrenorul Quique Sanchez Flores a insistat ca Radoi sa fie pastrat la echipa.

Herea, gol si eliminare

Ovidiu Herea a inscris singurul gol al echipei sale si a egalat la unu, in minutul 32. Lausanne a inscris golul victoriei in minutul 61, iar Herea a fost eliminat 14 minute mai tarziu, dupa ce a primit al doilea cartonas galben. Dupa 20 de etape, Sion ocupa locul 9, penultimul, in prima liga elvetiana, cu 17 puncte, dar cu un meci mai putin.

A marcat Scarlatache

Fotbalistul echipei Khazar Lankaran, Adrian Scarlatache, a inscris un gol in meciul terminat la egalitate, duminica, pe teren propriu, scor 2-2, in fata formatiei Neftci Baku, in prima liga din Azerbaidjan. Khazar Lankaran ocupa locul 6 in clasamentul campionatului din Azerbaidjan, cu 26 de puncte. Lider este FK Qarabag, cu 39 de puncte.

Etichete: , , , , ,