• Marica, eliminat
  • Bicfalvi, gol de onoare
  • Mulțumit la Rayo

Va antrena Zidane un român?

Zinedine Zidane l-a anunţat pe preşedintele Florentino Perez că din sezonul următor ar dori să meargă la o altă echipă pentru a fi antrenor principal. Marca susţine că AS Monaco, fosta echipă a lui Daniel Niculae, ar fi interesată să-i ofere un mandat pe 2 ani actualului secund al lui Carlo Ancelotti, dar NBC anunţă că destinaţia lui Zidane va fi Anglia şi, în special, Tottenham Hotspur, echipa lui Chiricheș.

Lucescu, la Galata?

Mircea Lucescu a fost văzut sâmbătă noapte la Istanbul, alimentând zvonurile privind revenirea antrenorului român la conducerea lui Galatasaray, din această vară. Mircea Lucescu, însoţit de soţia sa, Nely, a ajuns în Turcia la ora 01:00, fiind văzut de jurnaliştii turci de la Takvim pe Aeroportul Ataturk. Chestionat asupra vizitei sale, Lucescu a evitat să facă vreo declaraţie.

Braga nu-l cumpără pe Rusescu

Împrumutat de Sevilla la Braga, se părea că atacantul îşi va continua cariera în Portugalia, după un sezon bun făcut pentru noua sa echipă. Cotidianul Record anunţă că oficialii celor de la Braga consideră exagerat preţul de 3 milioane de euro pe care îl solicită andaluzii pentru transferul definitiv al lui Rusescu şi nu vor activa clauza de cumpărare.

Marica, eliminat

Marica a pasat decisiv pentru golul lui Colunga din minutul 7. Peste 5 minute a văzut primul cartonaş galben, pentru un cot aplicat unui adversar la un duel aerian. Deşi era deja avertizat, internaţionalul român a protestat aproape la fiecare decizie a arbitrului. Centralul partidei l-a atenţionat în mai multe rânduri, iar în minutul 37 l-a eliminat. Marica va rata astfel întâlnirea cu CF Barcelona, din etapa viitoare.

Bicfalvi, gol de onoare

Erik Bicfalvi a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Volyn Luţk, l-a pierdut pe teren propriu în faţa lui Metalist Harkov (1-4). Fostul mijlocaş al Stelei a înscris în prelungiri (90+2) golul de onoare al formaţiei sale. Patru goluri a marcat în actualul sezon Bicfalvi şi a bifat şi patru pase decisive. Tot la Volyn Luţk a fost titular şi celălalt român al echipei, Florentin Matei, care a fost schimbat după 70 de minute.