• Boloni, pe făraş
  • Lucescu aduce victoria
  • Marica, titular

Marica vorbeşte de şoc

Ciprian Marica a declarat la GSP TV că şocul provocat de schimbarea antrenorului a reprezentat cheia victoriei celor de la VfB Stuttgart în partida cu Unirea Urziceni. „Am fost foarte motivaţi, iar stilul de joc ofensiv agreat de noul tehnician îmi convine”, a explicat autorul golului prin care nemţii au deschis scorul contra campioanei României. Evoluţia sa cu Unirea a fost, de altfel, foarte apreciată de germani.

Apreciat de portughezi

Fundaşul Cristian Săpunaru a fost notat cu 6 de cotidianul O Jogo după prestaţia din meciul câştigat de FC Porto, scor 3-0, în deplasare, cu Atletico Madrid, în ultima etapă a grupei D a Ligii Campionilor. „A intrat în minutul 59, în centrul apărării, post pe care îl cunoaşte, dar pe care nu a fost folosit la FC Porto. La prima intervenţie a trimis în corner, însă apoi şi-a făcut treaba bine”, a scris O Jogo.

Ştefan, monitorizat de Bayern

Oficialii clubului Bayern Munchen îl monitorizează pe fundaşul român al echipei Lazio Roma, Ştefan Radu, doi reprezentanţi ai grupării germane fiind prezenţi săptămâna trecută la partida cu formaţia Red Bull Salzburg, din etapa a V-a a Ligii Europa, informează cotidianul Corriere dello Sport. Nu este prima posibilitate de transfer pentru Radu Ştefan, dar cu siguranţă că este o variantă fantastică pentru el.

Boloni, pe făraş

După meciul pierdut de gazde, Boloni s-a arătat nemulţumit de jocul echipei sale, afirmând că au fost destule lucruri negative în evoluţia lui Standard. Trebuie spus că echipa oaspete este lanterna clasamentului şi că la Liege lucrurile nu sunt deloc liniştite. Ladislau Boloni este la un pas de a fi demis, belgienii mizând pe un şoc în urma înlăturării românului de la cârma echipei.

Lucescu aduce victoria

Raţ a intrat la pauză, în locul lui Kobin, când scorul era 1-0 în favoarea oaspeţilor. Illichivets a rămas cu un om mai puţin în minutul 43, când Kasyan a primit cartonaşul roşu. Ambele goluri ale lui Şahtior au fost marcate de jucătorii introduşi pe teren de Mircea Lucescu, în minutele 40 – Kravchenko şi 46 – Fomin, iar antrenorul român a părut mulţumit cu acest 2-1.

Marica, titular

Echipa VfB Stuttgart, cu atacantul Ciprian Marica titular, a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia FSV Mainz, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului german, informează Kicker. Marica a fost înlocuit, în minutul 69, cu Schieber. Oaspeţii au deschis scorul prin Pogrebniak, în minutul 11, gazdele reuşind egalarea prin Polanski, în minutul 90, din penalty.

Etichete: , , , , ,