• Salariul lui Pițurcă, anunțat

Cote neschimbate

Cotele de piaţă ale celor trei români din Anglia au rămas încă neschimbate. În condica stranierilor din Anglia, Costel Pantilimon (Sunderland) valorează 2 milioane de euro, Florin Gardoş (Southampton) 6 milioane de euro, iar Vlad Chiricheş (11 milioane de euro), acesta din urmă fiind predispus la o scădere drastică de cotă.

Transfer inspirat pentru Gardoș

Transferat în vară de la Steaua la Southampton pentru aproape 7 milioane de euro, Florin Gardoş a ajuns la cea mai în formă echipă a startului de sezon din Anglia. Southampton e pe locul 3 în Premier League, în urma lui Chelsea şi Manchester City, iar sâmbătă a reuşit scorul weekend-ului, 8-0 cu Sunderland.

Pușcaș, triplă cu AC Milan

George Puşcaş este unul dintre cei mai în formă tineri jucători români ai momentului. El a reuşit să înscrie o triplă în partida dintre Inter şi AC Milan, scor 4-1, contând pentru campionatul Primavera. La partidă a fost prezent şi Eric Thohir, patronul Interului care a părăsit extrem de fericit arena pe care s-a desfăşurat partida.

Moți, gol pentru Ludogoreț

Fotbalistul Cosmin Moţi a înscris un gol din penalti în meciul tranșat de echipa Ludogorets Razgrad pe teren propriu, 3-1, în faţa formaţiei Haskovo, în etapa a XII-a a campionatului Bulgariei. Moţi a marcat în minutul 45+3. Ludogoreţ se află pe locul doi în clasament, cu 22 de puncte. Lider este ŢSKA Sofia, cu 26 de puncte.

Lucescu-Bicfalvi 6-2!

Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a învins pe teren propriu, cu 6-2, echipa Volin Luţk, într-un meci din etapa a IX-a a campionatului Ucrainei. Pentru oaspeţi a înscris şi Eric Bicfalvi. Bicfalvi a înscris în minutul 22 şi în minutul 69 a primit un cartonaş galben, iar Șahtior a fost o piatră prea mare pentru cei din Luțk.

Salariul lui Pițurcă, anunțat

Victor Piţurcă va ajunge în Arabia Saudită miercuri, cînd va urmări meciul cu Al Nasr. 4,5 milioane de euro este salariul pentru două sezoane al lui Victor Piţurcă şi staff-ului său conform spuselor lui Al Balawy, care s-a arătat deranjat că suma respectivă a fost considerată doar salariul lui Pițurcă și a ținut să lămurească acest aspect.

Autor articol: Bogdan Constantinescu