• Rusescu prinde lotul
  • Lovin marcheaza in Austria
  • Mutu, neconvocat

Stancu, in forma

Bogdan Stancu ii da motive de incredere lui Victor Piturca inaintea barajului cu Grecia. Fostul stelist a marcat iar in campionatul din Turcia si a ajuns la golul cu numarul cinci in clasamentul golgheterilor. Stancu a marcat in meciul jucat acasa de cei de la Genclerbirligi cu Trabzonspor. Romanul a reusit sa reduca din diferenta, dupa ce oaspetii au condus cu 2-0. Stancu a marcat in minutul 45.

Pantilimon, printre cei mai slabi

Manchester City a pierdut surprinzator cu 1-0 la Sunderland, iar Pantilimon a fost printre cei mai slabi jucatori. Portarului roman i se imputa golul inscris in minutul 21 de Philip Bardsley, dupa ce acesta a profitat de o greseala pe flancul drept al lui City si a marcat cu un gol din unghi. Pe Twitter, fanii „cetatenilor” sunt de parere ca sutul era de aparat.

Chiriches, porecla noua

Dupa ce initial a fost numit Vlad The Impaler (Vlad Tepes), fostul fundas al Stelei, Vlad Chiriches, s-a ales, cu ocazia partidei cu Newcastle, cu o noua porecla din partea ziaristilor englezi. Recunoscuti pentru modul amuzant in care prezinta echipele de start din Premier League, cei de la Mirror l-au numit pe Chiriches „Rags”. In traducere libera, porecla poate insemna „carpe” sau „zdrente”.

Rusescu prinde lotul

Unai Emery a fost multumit de modul in care Rusescu a evoluat cu Slovan Liberec, in meciul de joi din Europa League, si l-a convocat pe roman pentru meciul cu Espanyol Barcelona, din deplasare. Este al treilea meci consecutiv in care Rusescu se afla in lotul Sevillei, dupa partidele cu Celta Vigo si Slovan Liberec. In meciul de joi, Rusescu a impresionat, fiind unul dintre cei mai buni oameni ai andaluzilor.

Lovin marcheaza in Austria

Fostul mijlocas al Stelei, Florin Lovin, a marcat un gol in meciul castigat de formatia sa, SV Matterburg, scor 3-1, vineri, in deplasare, in fata echipei TSV Hartberg, in etapa a XVI-a a ligii secunde din Austria. Lovin a fost integralist si a marcat golul egalizator al formatiei sale in minutul 42. Celelalte goluri au fost marcate de Pink ’63 si Klemmen ’90+4 (penalty), in timp ce pentru TSV Hartberg a inscris Zulj ’26.

Mutu, neconvocat

Antrenorul Christian Bracconi nu l-a convocat pe atacantul Adrian Mutu pentru primul sau meci ca interimar al echipei Ajaccio, cu Toulouse, meci ce a fost programat sambata, in deplasare, de la ora 21.00, informa l’Equipe. Nici fundasul Stefan Popescu nu a fost oprit in lot, insa a revenit dupa o pauza de trei luni atacantul brazilian Eduardo.

Etichete: , , , , , , , , , , , ,